Familja Buçpapaj: Funerali i Ilir Buçpapaj të Mërkurën në Bronx - New York - varrimi në Tropojë

Diaspora

Familja Buçpapaj: Funerali i Ilir Buçpapaj të Mërkurën në Bronx - New York - varrimi në Tropojë

Më: 24 janar 2022 Në ora: 22:33
Ilir Buçpapaj

Gazetari dhe regjisori i shquar i RTSH-së, Ilir Buçpapaj, ndërroi jetë të dielën në Nju Jork, pas një ataku në zemer, në moshën 69 vjeçare.

Simbas, njoftimit të familjes ceremonia mortore(e pamje) do të mbahet ditën e Mërkurê 26 Janar nga ora : 3 PM(mbasdite) deri në orën 8 PM(mbrëmje) në :

Lucia Brothers Funeral Home

569 E. 184th Street

Bronx, NY 10458

718-367-8000

Familja Buçpapaj kërkon të çojë në vend amanetin e lënë prej tij, t’a varrosnin në atdhe :

“Sipas amanetit të lënë nga vet Iliri, trupi i tij do të varroset në fshatin Tpla të Tropojës

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat