Laborator droge brenda anijes në Valencia/ Çmontohet banda e trafikut të kanabisit, vihen në pranga 3 shqiptarë, si hasi në erën e fortë agjenti spanjoll

Diaspora

Laborator droge brenda anijes në Valencia/ Çmontohet banda e trafikut të kanabisit, vihen në pranga 3 shqiptarë, si hasi në erën e fortë agjenti spanjoll

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Garda Civile spanjolle ka çmontuar një bandë shqiptare të trafikut të drogës duke arrestuar 3 persona. Shqiptarët u kapën pasi kishin ngritur një  plantacion marihuane me pothuajse 2 mijë bimë brenda një magazine në qytetin e Valencias me vlerë deri në 40 mijë euro.

Droga u gjet krejt papritur kur një agjent i policisë spanjolle kishte hasur në erën e fortë të marijuanës në një magazinë në zonën industriale të qytetit.

Më pas ka mbërritur policia spanjolle ku gjeti plantacionin e drogës në një anije e modifikuar sikur shiste divanë nën mbishkrimin ‘Divanë në masën tuaj’.

Agjentët kontrolluan anijen në prani të pronarit të saj ku u gjetën 3 shqiptarët që kalonin natën brenda anijes dhe prej disa ditësh nuk kishin dalë prej saj, shkruajnë mediat spanjolle.

Ato kishte 4 dhoma të mëdha ku mbante 1900 bimë marijuanë, përveç materialeve të ndryshme të nevojshme për kultivim: 247 llamba, 132 ventilatorë, 269 çakëll, 9 filtra ajri, 9 radiatorë termikë, 10 kohëmatës dhe 7 rezervuarë uji.

Të tre shqiptarët nga 24 deri në 50 vjeç  u arrestuan për krimet për ngritje të grupit kriminal dhe trafikut të drogës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat