“Pika të dobëta…”, çfarë shkroi në rrjete sociale shqiptari pasi vrau 19-vjeçaren në Greqi

Diaspora

“Pika të dobëta…”, çfarë shkroi në rrjete sociale shqiptari pasi vrau 19-vjeçaren në Greqi

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 21:40
Qamil Taja

Qamil Taja, vrasësi i 19-vjeçares në Greqi ka postuar në rrjete sociale pasi ka kryer krimin.

“Pika të dobëta nuk kishe asnjë…unë kisha një, dashurova”, shkruhet në foton që ai ka postuar në rrjetin social Facebook.

25- vjeçari pasi vrau me armë bashkëjetuesen e tij e la trupin në banesë dhe është vetëdorëzuar në rajonin e Pireut.

Xhelozia ishte shkaku që shtyu 25-vjeçarin që të ekzekutonte Krisjana Brakajn në Pire të Atikës gjatë orëve të para të mëngjesit.

Postimi i autorit

Sipas policisë greke, autori qëlloi mbi viktimën disa herë me pistoletë, plumbat e së cilës e kapën 19-vjeçaren në kokë dhe gjoks.

Policia theksoi se ai ushtronte dhunë psikologjike dhe fizike ndaj viktimës. Çifti banonte në një hyrje në lagjen Kaminia të Pireut.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat