Rrëfehet gruaja që jeton në territorin e kontrolluar nga banda shqiptare “Hellbanianz” në Londër: Një natë u zgjova e frikësuar

Diaspora

Rrëfehet gruaja që jeton në territorin e kontrolluar nga banda shqiptare “Hellbanianz” në Londër: Një natë u zgjova e frikësuar

Më: 29 janar 2023 Në ora: 07:18
Foto ilustrim

Një grua nga Barking ka përshkruar frikën e vazhdueshëm me të cilën duhet të përballet duke jetuar në një pronë të kontrolluar nga gangsterët famëkeq shqiptarë.

“Hellbanianz” është një bandë famëkeqe rruge me bazë në pronën Gascoigne në Barking, Londrën Lindore. Anëtarët e saj mburren rregullisht në mediat sociale për shfrytëzimet e tyre kriminale dhe stilin e jetës së gangsterëve.

Ata janë të njohur për postimin e fotove të armëve, makinave dhe parave në Instagram, teksa kënaqen me famën e tyre.

Daisy O’Doherty ka jetuar në pronë për shumë vite dhe në një intervistë të fundit për MyLondon, ajo përshkroi me detaje realitetin e tmerrshëm të detyrimit për të jetuar me kriminelët.

“Thjesht dëgjon vazhdimisht njerëz në makinat e tyre ose duke i bërtitur njëri-tjetrit, duke luajtur muzikë ose duke folur me të vërtetë me zë të lartë. Por kjo është bërë për një arsye. Është gjithmonë shqetësuese këtu tani, kështu është jeta, ka kaq shumë kërcënime që po ndodhin. Unë jam një objektiv, pa dyshim”, ka treguar banorja që jeton në një pronë të kontrolluar nga bandat shqiptare.

Ajo rrëfen se një natë është zgjuar e frikësuar nga të lehurat e qenit të saj. Kur ajo shkoi të hapte derën e banesës së saj për të parë se çfarë po ndodhte, ajo u shtang kur hasi në një polic të armatosur, i cili i bërtiti asaj që të kthehej brenda.

“Dëgjova zhurmat jashtë dhe hapa derën dhe pashë një polic. Ai më bërtiste që mos dilja jashtë, ndërsa pikat e laserit të kuq më drejtoheshin mua”, tha gruaja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat