Vrau të riun në Francë me armë gjahu, dënohet me 20 vite burg 29-vjeçari shqiptar

Diaspora

Vrau të riun në Francë me armë gjahu, dënohet me 20 vite burg 29-vjeçari shqiptar

Më: 3 shkurt 2023 Në ora: 12:35
Policia

Një 29 vjeçar është dënuar me 20 vite burg në Francë pasi akuzohet për vrasjen e një të riu francez.

Sipas mediave të huaja, ngjarja ka ndodhur më 11 tetor të vitit 2019 ku shqiptari vrau 22 vjeçarin me armë gjahu.

Autori i ngjarjes së rëndë u arratis një ditë pas të shtënave që i morën jetën të riut.

Ai u arrestua disa muaj më vonë në Tiranë.

Në paraburgimin e policisë, ai pranoi se ishte autori i krimit ndërsa ka mohuar se donte ta vriste të riun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat