Nuk i ndahen telashet

Futboll

Nuk i ndahen telashet

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 17:22
Nuk i ndahen telashet

Prej më tepër se një viti Giorgio Chiellini ka nisur të ndjejë vitet mbi supe, pasi po shoqërohet nga dëmtime të njëpasnjëshme, që nuk e kanë lejuar të luajë më shumë sesa 3-4 ndeshje radhazi.

Kështu së fundi kapiteni i Juventusit kishte lënë pas dëmtimin në kofshën e majtë dhe iu bashkua grupit në seancën e djeshme stërvitore, por jo shumë gjatë, pasi në stërvitjen e sotme u ndal sërish.

Tani bëhet fjalë për një problem në kofshën e djathtë dhe mbrojtësi ndërpreu menjëherë stërvitjen, ndërsa nesër pritet të kryejë ekzaminimet mjekësore, për të parë shkallën e dëmtimit.

Është e sigurt tashmë mungesa e Chiellinit për ndeshjen e nesërme në Champions ndaj Dinamos së Kievit, ndërsa lajm i mirë për Pirlon është rikuperimi i turkut Demiral, që është parë në formë mjaft të mirë në seancën e sotme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat