Klauzola sekrete në kontratën e Suarez: Ai mund të largohet falas në verë

Futboll

Klauzola sekrete në kontratën e Suarez: Ai mund të largohet falas në verë

Më: 15 shkurt 2021 Në ora: 18:44
Luis Suarez

Atletico Madrid siguroi shërbimet e Luis Suarezit në verën e kaluar, me uruguaianin i cili u largua nga Barcelona pas gjashtë vitesh.

Në kontratën mes Suarezit dhe Atletico Madridit ka klauzola të ndryshme. Megjithatë, një nga klauzolat mund të ndikojë në të ardhmen e sulmuesit 34-vjeçar, pasi ekziston një klauzolë në kontratën e uruguajanit që do ta lejonte atë të largohej nga Atletico Madrid falas në verë.

Sidoqoftë, 34-vjeçari nuk ka ndërmend ta shkaktojë këtë sepse ai është i lumtur në ekip dhe i pëlqen të punojë me Diego Simeonen.

Si i tillë, Atletico Madrid nuk është i shqetësuar për këtë klauzolë. Ata janë thjesht të lumtur që kanë një sulmues të klasit botëror, një që duket i motivuar për t’i provuar Barcelonës se kishin gabuar që e lanë të largohej për një rival të brendshëm.

Suarez po shijon një formë të jashtëzakonshme dhe është i vendosur të vazhdojë të shënojë gola që me gjasë do ta shpallin Atletico Madridin kampion në La Liga. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat