Trajneri i Dijon, Linares: Celina ka probleme të njëjta me COVID-19 me disa komplikime në zemër

Futboll

Trajneri i Dijon, Linares: Celina ka probleme të njëjta me COVID-19 me disa komplikime në zemër

Më: 2 gusht 2021 Në ora: 07:53
Trajneri i Dijon, Linares: Celina ka probleme të njëjta me COVID-19 me disa komplikime në zemër

Mesfushori Bersant Celina ishte një ndër mungesat te skuadra e Dijon në ndeshjen e sotme.

Mungesa ishte e papritshme, ngase Celina është titullar i padiskutueshëm.

Mungesën e kosovarit e ka sqaruar trajneri i Dijon, David Linares që ka thënë se lojtari ka disa komplikime në nivelin e zemrës.

“Bersant Celina ka probleme të njëjta me COVID-19 me disa komplikime të nivelit të zemrës, ne nuk duhet të rrezikojmë”, tha ai për faqen zyrtare të Lilles.

Mbetet të shihet për sa kohë do jetë jashtë fushe Celina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat