Dauti dhe “Panenka” e Lenës lanë pa fjalë Vardarin e Shkupit

Më: 18 shtator 2021 Në ora: 18:53

Skuadra e Veleshtës nga Struga ka shënuar fitore të madhe kundër Vardarit të Shkupit, me rezultat 2:1, në ndeshjen e javës së 4-të të Ligës së dytë-Perëndim.

Edhe pse Veleshta nga fillimi i takimit dominoi në lojë, Vardari ishte i pari që kaloj në epërsi me golin e Nikolovit. Me rezultatin 0-1 përfundoi pjesa e parë. Në gjysmëlojën e dytë Veleshta barazoi në minutën e 57-të me anë të sulmuesit të talentuar Mirlind Dauti, i cili me këmbën e majtë nga disa metra vendosi topin në rrjetën e mysafirëve për 1-1.

Ndërsa, në minutën e 62-të veleshtarët përmbysën rezultatin në 2-1. Ishte një mjeshtëri e kapitenit Nijas Lena nga penalltia, i cili shënoi gol në stilin “Panenka”, duke e mposhtur portierin Ilic.

Deri në fund të takimit vendësit ruajtën me shumë sukses rezultatin dhe në fund festa ishte e madhe.

Është kjo fitorja e parë e Velështës në sezonin e ri dhe tani me 4 pikë renditen në vendin e tetë.