Dy derbi luhen sot: Tirana-Laçi dhe Kukësi-Teuta

Futboll

Dy derbi luhen sot: Tirana-Laçi dhe Kukësi-Teuta

Më: 3 tetor 2021 Në ora: 10:32
Foto ilustrim

Abissnet Superiore nuk ndalet. Pas derbit Dinamo-Partizani, që përfundoi në barazim 1-1, një ditë më parë u luajtën edhe Egnatia-Kastrioti (2-1) dhe Skënderbeu-Vllaznia (0-0).

Sot luhen dy duelet e fundit për llogari të javës së katërt dhe bëhet fjalë për dy ndeshje që nuk duhen humbur.

Gjithçka nis prej orës 13:45, kur në stadiumin “Selman Stërmasi” do të zbresin në fushë Tirana dhe Laçi, që duan tre pikët për të parë nga kreu i klasifikimit.

Të dyja ekipet kanë hyrë në kampionat me pretendime madhore dhe pritet një ndeshje e luftuar. Të njëjtat pritshmëri janë edhe për duelin e fundit të javës.

Kukësi i vendit të parë përballet me Teutën kampione në fuqi. “Elbasan Arena” do i ketë dyert e hapura për tifozët dhe dy skuadrat do tentojnë pikët e plota. Gjithçka nis prej orës 16:45.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat