Deklaratë që po e habit botën, ishte abuzuar se*sualisht nga...

Futboll

Deklaratë që po e habit botën, ishte abuzuar se*sualisht nga...

Më: 22 tetor 2021 Në ora: 19:05
Deklaratë që po e habit botën, ishte abuzuar se*sualisht nga...

Patrice Evra, në një intervistë për “The Times”, ka folur për të kaluarën e tij të errët.

Ai  zbuloi se ishte abuzuar kur ishte fëmijë dhe po qëndronte në shtëpi të një prej mësuesve të tyre 3 netë në javë.

Ish-lojtari tregoi sesi mësuesi i tij u përpoq ta prekte kur mendonte se kishte fjetur dhe se ai më pas “e shtyu dhe e goditi”.

Ai shtoi gjithashtu se mësuesi ishte i “eksituar sek*ualisht” duke u përpjekur të hiqte rrobat e Evrës, marrë nga Marca.

“Nuk më vjen turp kur pranoj se u ndjeva si frikacak për shumë vite që nuk flisja për të. Ishte diçka që më shtypte gjoksin. Por këtë nuk po e bëj për veten time", ka treguar ai gjatë intervistës për “The Times”.

Megjithatë edhe pse ai u abuzua si fëmijë, francezi tha: “Urrejtja nuk do të jetë kurrë në zemrën time, nuk e urrej mësuesin që më ka abuzuar”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat