Reali zhgënjen me Osasunën! Katër skuadra me pikë të barabarta në krye 

Futboll

Reali zhgënjen me Osasunën! Katër skuadra me pikë të barabarta në krye 

Nga: K.G. Më: 27 tetor 2021 Në ora: 23:21
Reali zhgënjen me Osasunën! Katër skuadra me pikë të barabarta në krye 

Real Madridi zhgënjeu në stadiumin "Santiago Bernabeu" në Madrid. 

As laiku më i madh nuk ka pritur se Osasuna do të kthehet me një pikë, duke u nda baras (0:0) me Realin, në takimin e javës së 11-të të Kampionatit të Spanjës në futboll.

Reali dominoi sfidën por nuk mjafton kur nuk shënon. 

Osasuna u mbrojt mençur dhe nxori një pikë që ka vlerën e fitores. 

Reali kryeson me 21 pikë, duke lënë pas vetes Sevillën me 21, Betisin 21, Sociedadin 21, Vallecanon 19, Osasunën 19, Atletico Madridin me 18 pikë etj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat