Wolfsburg nuk i reziston Dortmundit

Futboll

Wolfsburg nuk i reziston Dortmundit

Nga: K.G. Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 17:18
Malen

Wolfburgu edhe pse avancoi nuk ia doli në përballje me Dortmundin në ndeshjen e javës së 13-të të Bundesliga I. 
Dortrmundi ka shënuar fitore me rezultat 3:1 ndaj Wolfsburgut. 

Në minutën e 2-të, Weghorst shënon për vendasit. 

Megjithatë kjo epërsi u përmbys shpejt nga verdhezinjtë. 

Cani shënon nga penalltia në minutën e 35-të, pastaj Malen në atë të 55-tën për 1:2. 

Në minutën e 81-të, Haaland vulosi fitoren 1:3 të Dortmundit.

Dortmund merr kreun përkohësisht me 30 pikë, ka 2 më shumë se Bayerni dhe Wolfsburg bie në pozitën e 7-të me 20 sosh.

Lewandowski kryeson listën e shënuesve me 14 gola, ndërsa Haaland mban vendin e dytë me 10 gola.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat