Kollari e Cecelia në emocione me klubin e zemrës, sot një shekull nga themelimi i FC Vushtrria

Futboll

Kollari e Cecelia në emocione me klubin e zemrës, sot një shekull nga themelimi i FC Vushtrria

Nga: Kemajl Goca Më: 1 janar 2022 Në ora: 22:04
Besart Cecelia - majtas, Agim Xhakolli në mes e Besnik Kollari - djathtas

Vushtrria sot kremton 100 vjetorin e themelimit të klubit të futbollit! Klub që ka dhënë shumë emra e po jep, që nga Isa Sadriu, Gani Llapashtica, Sabit Dallku, Ramadan Mehana, Besim Pantina, Besnik Kollari, Lefter Prishtina, Milot Rashica etj.

Legjenda e klubit, Besnik Kollari e Besart Cecelia, urojnë 100 vjetorin e themelimit të FC Vushtrria.

Klub që gjithmonë ka luajtur rol të madh në futbollin e Kosovës, me përjashtim në vitet e fundit që ka pasur batica dhe zbatica.

Klub që ka fituar edhe titullin e kampionit në edicionin 2013-2014. 

Vushtrriasit synojnë rikthimin në elitën e futbollit.

“Klubi ku bëra hapat e parë dhe fillova karrierën si futbollist dhe si trajner.

Urime 100 vjetorin e themelimit klubi im i ZEMRËS FC Vushtrria”, ka shkruar Kollari në profilin e tij në facebook.

Nga ana tjetër, Cecelia, është i emocionuar që sot klubi kremton 100 vjetorin, një shekull të ekzistimit që kaloi periudha e sfida të ndryshme.

“Urime 100 vjetori klubi im i zemrës.  Pjesën më të mirë të fëmijërisë e kalova aty dhe u rrita me fitore, shpresoj se ky vit do të jetë edhe rikthimi në shoqërinë e më të mirëve, ku e ka vendin ky kolektiv me traditë”, tha Cecelia.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat