Nuk ishte i vaksinuar, Smalling infektohet me COVID-19| Mourinho po bën të pamundurën që ta bindë lojtarin

Futboll

Nuk ishte i vaksinuar, Smalling infektohet me COVID-19| Mourinho po bën të pamundurën që ta bindë lojtarin

Më: 4 janar 2022 Në ora: 13:48
José Mourinho

Sipas gazetës La Repubblica, Chris Smalling është një nga lojtarët e Romës që rezultoi pozitiv me COVID dhe José Mourinho thuhet se po përpiqet të bindë anglezin që të vaksinohet.

Roma ka tre lojtarë pozitivë për COVID, por nuk ka arritur të zbulojë identitetin e tyre për arsye privatësie.

Sidoqoftë, Borja Mayoral, Danuel Fuzato dhe Smalling besohet të jenë tre lojtarët që rezultuan pozitivë, sipas mediave të shumta në Itali.

Mes tyre, Smalling është i vetmi që thuhet se nuk është vaksinuar.

Sipas La Repubblica, Mourinho po përpiqet të bindë mbrojtësin të ndryshojë mendje për vaksinën, por nuk ka qenë i suksesshëm në përpjekjet e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat