PSG dhe Mbappe kanë nisur negociatat për rinovimin e kontratës së francezit

Futboll

PSG dhe Mbappe kanë nisur negociatat për rinovimin e kontratës së francezit

Më: 14 janar 2022 Në ora: 22:46
PSG dhe Mbappe kanë nisur negociatat për rinovimin e kontratës së francezit

PSG vazhdon negociatat për rinovimin e Kylian Mbappes, sipas informacioneve të mediumit francez Telefoot.

Klubi parisien është duke negociuar një rinovim afatshkurtër me lojtarit, por ai nuk do të marr asnjë vendim para përfundimit të sezonit edhe pse bisedimet po vazhdojë.

Lojtari ka vendosur të mos flas më nëse ai do të rinovoni ose shkoni te Real Madrid.

Në Paris mbeten optimistë për rinovimin e Mbappes, pasi sulmuesi ndihet rehat në kryeqytet dhe tani më në fund ka marrë rolin e liderit.

Ideja që kanë të dy Al Khelaifi dhe Leonardo është që ai të nënshkruajë një zgjatje afatshkurtër që mund të jetë një ose dy vjet.

Sipas The Telegraph, lojtari nuk është kundër idesë së rinovimit.

Ndërkohë, Mbappé i ka thënë tashmë PSG-së, sipas Telefoot, se nuk do të vendosë asgjë para fundit të sezonit.

Në zyrat e Real Madridit, është ruajtur qetësia absolute në lidhje me lajmet që vijnë nga Parisi për një rinovim të negociatave.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat