Pioli flet për rikthimin e Tomorit

Futboll

Pioli flet për rikthimin e Tomorit

Më: 16 janar 2022 Në ora: 17:38
Pioli flet për rikthimin e Tomorit

Në prag të Milan-Spezia, një sfidë vendimtare për kampionatin e kuqezinjve, Stefano Pioli ka folur në një konferencë për shtyp. Skuadra, aktualisht në vendin e dytë, duhet të përpiqet të përfitojë nga kalendari.

Ndër temat e trajtuara nga trajneri emilian gjatë konferencës ishte edhe ajo e rikuperimit të Fikayo Tomorit.

Mbrojtësi anglez dëmtoi meniskun e tij të enjten në pjesën e parë të ndeshjes së Kupës së Italisë kundër Genoas dhe u detyrua t’i nënshtrohet një operacioni.

“Tomori u lëndua, por shpresoj të humbasë vetëm 3-4 ndeshje”, ka shpjeguar Pioli duke folur për angazhimin e mundshëm në mbrojtje. Në fakt, kompania po vlerëson se si të ndërhyjë në treg edhe në bazë të kohës së rikuperimit të ish-Chelsea.

Më pas trajneri i Djallit shtoi këtë koment për kohën e rikthimit në fushë të Tomorit.

“Po të ishte në dorën e tij do të luante nesër. Operacioni zakonisht zgjat katër javë, kohët janë ato, do të shohim. Operacioni shkoi mirë: është hera e parë që ai ka një dëmtim të tillë. Nëse atëherë do të jenë 4 javë ose pak a shumë është shumë e parakohshme për të thënë“.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat