Shqiptari shënon për Romën, kualifikohen në çerekfinale

Futboll

Shqiptari shënon për Romën, kualifikohen në çerekfinale

Nga: K. Goca Më: 20 janar 2022 Në ora: 22:53
Shqiptari shënon për Romën, kualifikohen në çerekfinale

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Marash Kumbulla, sonte ka pasur një mbrëmje të paharrueshme, duke shënuar për fitoren e Romës me rezultat 3:1 ndaj Lecces.

Roma kualifikohet në çerekfinale të Kupës së Italisë. 

Kumbulla ka dëshmuar lojë të mirë, duke kontribuar në kualifikimin e romakëve.  

Kumbulla ka shënuar me kokë në minutën e 40-të, duke barazuar rezultatin 1:1.

Për Romën shënuan Kumbulla (40'), Abraham (54') e Shomurodov (81') dhe për Leccen realizoi Calabresi (14'). 

Në minutën e 62-të, Gargiulo i Lecces, u përjashtua me karton të kuq pas dy të verdhëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat