Gavazaj largohet nga Dinamo

Futboll

Gavazaj largohet nga Dinamo

Më: 27 janar 2022 Në ora: 12:44
Gavazaj largohet nga Dinamo

Ish-futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Enis Gavazaj ka ndërprerë bashkëpunimin me skuadrën e Dinamos së Tiranës.

Gavazaj ka pasur një aventurë të shkurtër te Dinamo, të cilës iu bashku nga Prishtina në fillim të këtij edicioni.

Demokracia.com merr vesh se Gavazaj me marrëveshje është larguar nga skuadra shqiptare, derisa burime të afërta me menagjerin e lojtarit thonë se ai qysh nga sot është i hapur për oferta të reja.

Të kujtojmë se Gavazaj ka bërë karrierë edhe ndërkombëtare me Gentin në Belgjikë si dhe shkëlqeu te Skënderbeu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat