Ndodh në Kili-Argjentinë, gjyqtarët anësor në vend të flamujve përdorin jelekë!

Futboll

Ndodh në Kili-Argjentinë, gjyqtarët anësor në vend të flamujve përdorin jelekë!

Më: 28 janar 2022 Në ora: 18:41
Ndodh në Kili-Argjentinë, gjyqtarët anësor në vend të flamujve përdorin jelekë!

Në sfidën për Kualifikueset e Botërorit, midis Kilit dhe Argjentinës, diçka e çuditshme i ndodhi arbitrave anësor.

Të dy ata kishin harruar flamujt e tyre në hotel.

Për këtë arsye, Fabricio Vilarinjho dhe Rodrigo Figueiredo u detyruan të përdornin jelekë për të zëvendësuar flamujt që kishin harruar.

Mediat në Amerikën Latine e cilësuan këtë situatë si të turpshme për futbollin në kontinentin e tyre, ku gjyqtarët e një ndeshje aq të rëndësishme, harrojnë mjetet e tyre të nevojshme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat