Cassano: Vlahovic bëri një zgjedhje të gabuar, investim i rrezikshëm

Futboll

Cassano: Vlahovic bëri një zgjedhje të gabuar, investim i rrezikshëm

Më: 29 janar 2022 Në ora: 00:14
Antonio Cassano

“Agnelli bëri një goditje të bujshme që askush nuk e priste, por jam i sigurt se Allegri nuk do të ndryshojë mënyrën se si luan”.

Kështu flet Antonio Cassano për BoboTV, duke komentuar kalimin e Dushan Vlahovicit te Juventus:

“Ai do të luajë saktësisht në të njëjtën mënyrë, Juventus me Allegrin në pankinë do të jetë ky. A është e drejtë zgjedhja e Vlahovicit?

Për mendimin tim është jashtëzakonisht e gabuar. Një hap i ndërmjetëm do të ishte nevojiten, për shembull, në skuadra si Arsenali, Tottenham, ose e njëjta Sevilla që mori Martialin. Vlahoviç mund të bëhet i fortë, por ky është një hap i rrezikshëm, sepse ai duhet të tregojë më shumë se çfarë i tregoi Fiorentinës. Ata do të kenë pak vështirësi, edhe për faktin se Juventusi padyshim luan keq. Për më tepër, nuk e shoh të përputhet mirë me ambientin e Juventusit, kjo është një ide që e kam bërë vetë. Shkurt, është një investim i rrezikshëm si për Juventusin dhe për lojtarin”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat