Çiro Bllazheviqi me këto fjalë i drejtohet Kosovës! Ajet Shosholli e kontakton 

Futboll

Çiro Bllazheviqi me këto fjalë i drejtohet Kosovës! Ajet Shosholli e kontakton 

Nga: Kemajl Goca Më: 29 janar 2022 Në ora: 14:09
Mirosllav Çiro Bllazheviq

Trajneri më i mirë që njeh historia e Kroacisë, Mirosllav Çiro Bllazheviq, ka kohë që vuan nga sëmundja e rëndë, kanceri, të cilën sëmundje ai e kishte mposhtur dy herë para shumë vitesh por prapë iu është rikthyer fatkeqësisht. 

Ajet Shosholli, ish kryetrajner i Prishtinës në vitin 1984, në kohën e kapitenit Fadil Vokrri, sot e ka kontaktuar direkt Blazheviqin. 

Shosholli e ka telefonuar Bllazheviqin në Zagreb, duke biseduar për shumë çështje, veçmas ish selektori i Kombëtares së Kosovës, i ka dëshiruar shërim të shpejt homologu të tij.

Bllazheviqi, në pranverën e vitit 1985 u emërua kryetrajner i Prishtinës, që edhe sot flasin me krenari për të, për rezultatet që ka pasur me Prishtinën në elitën e futbollit ish jugosllav. 

Shosholli tregon se me cilat fjalë Bllazheviqi sot iu drejtua Kosovës.

Çiro i ka thënë Shoshollit që t’ia kryejë porosinë për Prishtinën dhe Kosovën e dashur, që ka kaluar kohën më të mirë.

“Ajet, përshëndetmi gjithë dashamirët futbolldashës në Kosovë.

Besoj që se shpejti do të jem në Prishtinë. Në emër tim falënderojë qytetarët e mrekullueshëm 

Në Kosovë kam kaluar kohëra të mira, kam kujtime shumë të mira. Nuk e harroj atë kohë të bukur, me një publik të mrekullueshëm që nuk e kishte shoqin në vend. Ju dua të gjithëve, i juaj Çiro”, i drejtohet Bllazheviqi Kosovës.

Bllazheviqi së bashku me Shoshollin e kanë drejtuar Prishtinën në vitin 1985.

Çiro Bllazheviqi ka drejtuar Kombëtaren e Kroacisë, me të cilën ka fituar medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror në vitin 1998 në Francë. Bllazheviqi është i bindur se do ta mposht edhe një herë këtë sëmundje të keqe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat