Lewandowski arrin numrin e frikshëm të golave

Futboll

Lewandowski arrin numrin e frikshëm të golave

Më: 20 shkurt 2022 Në ora: 19:54
Lewandowski arrin numrin e frikshëm të golave

Bayern Munih ngre kokën dhe e bën duke mundur Greuther Furth me rezultatin e thellë 4:1. Skuadra e drejtuar nga Nagelsmann e nisi në malore duke pësuar gol nga miqtë.

Por më pas ishte radha e goleadorit Lewandowski që të ndizej duke shënuar dy gola, teksa një autogol në mes i dha kështu qetësinë kampionëve në fuqi.

Chupo Moting do të rrumbullakoste rezultatin për ekipin e Bayern që edhe këtë sezon është duke i drejtuar titullit të radhës, edhe pse Dortmund provon të rihapë gjithçka…

Për Leëandoëskin tashmë janë 28 gola në Bundesliga këtë sezon dhe në total 40 gola në të gjitha kompeticionet.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat