Talenti portugez bind në Francë

Futboll

Talenti portugez bind në Francë

Më: 26 mars 2022 Në ora: 19:10
Talenti portugez bind në Francë

PSG arriti verën e kaluar akordin me Sportingun e Lisbonës për huazimin e Nuno Mendes për shumën e 7 milionë eurove. Anësori i majtë, autor i 12 ndeshjeve me kombëtaren portugeze, ka zhvilluar 29 ndeshje me skuadrën franceze.

Drejtuesit e PSG-së janë të kënaqur me rendimentin e 19-vjeçarit të talentuar, por mbetet problem kërkesa e kampionëve të Portugalisë, që kërkojnë 40 milionë euro për ta lënë të lirë lojtarin.

Portugezja A Bola raporton se PSG po kërkon nga drejtuesit e Sportingut që të ulin pretendimin prej 40 milionë eurosh, shumë që është vendosur në marrëveshjen mes palëve.

Marrëdhëniet mes dy klubeve janë shumë të mira dhe PSG është gati të huazojë ndonjë lojtar në Lisbonë për të paguar më pak për kartonin e Nuno Mendes, i cili luan në çdo rol të linjës së majtë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat