Gjigantët evropiane pas Bernardo Silvas

Futboll

Gjigantët evropiane pas Bernardo Silvas

Më: 18 prill 2022 Në ora: 19:49
Bernardo Silva

Barcelona, Paris Saint-Germaini dhe Juventusi raportohet se kanë shprehur interesim për Bernardo Silvan.

Sipas “Fichajes”, të tri klubet janë duke monitoruar situatën e portugezit te kampioni në fuqi i Anglisë.

Barcelona thuhet se do të bëj një ofertë për portugezin gjatë afatit kalimtar të verës, të cilin e shohin si zëvendësues ideal të Ousmane Dembeles.

Kurse, PSG-ja po e mendon gjithashtu transferimin e Silvas, pasi e ardhmja e Neymarit dhe Mbappes nuk është e sigurt.

Në anën tjetër, Juventusi thuhet se do tentojë transferimin e 27-vjeçarit, pasi e shohin si zëvendësues të Paulo Dybalas.

Mbetet të shihet se cila do të jetë e ardhmja e Bernardo Silvas, i cili ka kontratë të vlefshme me Manchester Cityn deri më 30 qershor 2025.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat