Ambasadori amerikan shkon në “Fadil Vokrri” për ndeshjen Prishtina – Drita

Futboll

Ambasadori amerikan shkon në “Fadil Vokrri” për ndeshjen Prishtina – Drita

Më: 15 maj 2022 Në ora: 16:25
Ambasadori amerikan shkon në “Fadil Vokrri” për ndeshjen Prishtina – Drita

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Kosovë, Jeff Hovenier sot ka qenë i pranishëm në stadiumin “Fadil Vokrri” ku e ka ndjekur ndeshjen e Superligës, Prishtina – Drita.

Hovenier ka publikuar disa fotografi, duke thënë se i ka bërë disa miq të rinj në kryqytetin e Kosovës.

“Pavarësisht se si e quani (football/soccer) është një ditë e bukur në Prishtinë për futboll dhe për të bërë miq të rinj.

Ndeshja e fundit e sezonit në shtëpi për FC Prishtina vs. Drita FC”, ka shkruar ambasadori amerikan në Twitter.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat