Milan i ri 1.3 miliardësh euro

Futboll

Milan i ri 1.3 miliardësh euro

Më: 21 maj 2022 Në ora: 17:13
Milan i ri 1.3 miliardësh euro

Janë ditë vendimtare në shtëpinë e Milan-it mes fushës dhe merkatos së futbollit, me ndryshimin e mundshëm të pronësisë. Skuadra e Pioli-t, ndërkohë, është vetëm një pikë larg fitores së titullit.

RedBird ka parakaluar Investcorp, me këtë të fundit që është tërhequr tashmë nga negociatat. Sipas La Gazzetta dello Sport, mbyllja e marrëveshjes pritet të në javët e ardhshme, shkruan Telesporti.

Oferta e RedBird arrin në 1 miliard e 300 milionë euro dhe mund të rritet akoma. Siç dihetm një ngë prioritetet e Milan-it të ri do të jetë një sulmues i nivelit ndërkombëtar që të jetë në gjendje të zëvendësojë Zlatan Ibrahimovic.

Janë dy emrat e vënë në shënjestër: Gabriel Jesus, që është në dyshim te Manchester City-t pas blerjes së Erling Halaand nga ana e klubit anglez. I dyti është Darëin Nunez i Benfica-s.

I pari vlerësohet rreth 40 milionë euro, ndërsa i dyti ka një klauzolë 150 milionë euro dhe një vlerësim rreth 80 milionë euro. Megjithatë, Milan-i mund të ëndërrojë me pronarët e rinj.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat