Gjashtë gola në Romë!

Futboll

Gjashtë gola në Romë!

Nga: K. G. Më: 21 maj 2022 Në ora: 22:46
Gjashtë gola në Romë!

Lazio e Romës si vendas ndahet baras (3:3) me Veronën, në takimin e javës së fundit përkatësisht të 38-të në Serie A.

Portieri i Kombëtares së Shqipërisë, Thomas Strakosha, u paraqit titullar për Lazion.

Për Lazion shënuan Cabral (16'), Anderson (29') e Pedro (62') dhe Simeone (6'), Lasagna (14') e Hongla (76').

Lazio zë vendin e pestë me 64 pikë e Verona të nëntin me 53 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat