Edi Rama flet për finalen

Futboll

Edi Rama flet për finalen

Më: 22 maj 2022 Në ora: 12:59
Edi Rama flet për finalen

Edi Rama ka dhënë një intervistë në “Corriere dello Sport”.

Kryeministri i Shqipërisë është shprehur se Feynord luan në transfertë në Tiranë dhe gjithë vendi ynë do të mbështesi Romën.

“Unë kam një shpirt italian, gjyshja ime kishte pak gjak venecian. Për mua italianët janë shqiptarë të veshur me Versace.

Feynord ka pak shanse të fitojë pasi si të thuash, luan jashtë shtëpisë, Tirana është një Romë e vogël. Kumbullën nuk e njoh, flasin mirë për të dhe është flamuri ynë”, tha Rama.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat