Shkëndija përforcon mbrojtjen

Futboll

Shkëndija përforcon mbrojtjen

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 11:21
Shkëndija

Shkëndija e Tetovës përforcon mbrojtjen!

Futbollisti 26-vjeçar nga Republika Çeke, JanVodra do të përforcojë repartin e mbrojtjes në krahun e majtë te Shkëndija, skuadër kjo që pas largimit të Gledi Micit, nuk arriti të gjejë një futbollistë adekuat për këtë pozitë.

Vodra, përveç se luan në krahun e majtë të mbrojtjes, i njëjti mund të luaj edhe në qendër të mbrojtjes, por edhe si mesfushor i krahut të majtë.

Vodra aktualisht është një lojtar i lirë, pasi mbylli aventurën me skuadrën e Bohemians, me të cilën skuadër ka zhvilluar më së shumti ndeshje në karrierën e tij, teksa i njëjti kishte luajtur edhe me të rinjët e Sparta Praga, ndërsa gjithashtu si lojtar profesionist kishte veshur edhe fanellën e skuadrave të Çeshke Budejovice dhe Banik Sokolov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat