Mingueza kërkohet nga disa klube

Futboll

Mingueza kërkohet nga disa klube

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 13:31
Mingueza

Mbrojtësi i Barcelonës, Oscar Mingueza, kërkohet nga Girona dhe Monza, sipas “Marca”-s, përcjell Zeri.info.

Xavi është i etur për të shkarkuar 23-vjeçarin dhe Girona dëshiron t'i japë atij mundësinë për të qëndruar në Spanjë, por nuk do të paguajë çmimin e tij prej 10 milionë eurosh.

Klubi Italian Monza tani është gati të fitojë garën për Mingueza, i cili luajti vetëm 19 ndeshje në La Liga për Barçën në sezonin 2021-2022.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat