Në Greqi e dërgojnë Ergys Kaçen te ekipi i dorës së tretë

Futboll

Në Greqi e dërgojnë Ergys Kaçen te ekipi i dorës së tretë

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 14:51
Kaçe

Ergys Kaçe mbylli një sezon si protagonist me Verian.

Pas dështimi të plotë te Partizani do të vinte ri ngjitja në Greqi, megjithëse bëhej fjalë për nivelin e dytë të futbollit në këtë vend.

Veria dështoi që të kalonte në elitë duke prishur të gjitha parashikimet e mesfushorit shqiptar.

Ndërkohë në mediat greke u raportua si bomb.astike fakti se ekipi i Proodeftiki, i ardhur nga kategoria e tretë e futbollit në Greqi drejt së dytës, po kërkonte Ergys Kaçen.

Pra lojtari do të ndërronte qytet, por jo kategori. Megjithatë vetë menaxheri i mesfushorit ka hedhur poshtë zërat për një lëvizje të tillë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat