Ronaldo, portieri çek i thyen hundën në fushë

Futboll

Ronaldo, portieri çek i thyen hundën në fushë

Më: 25 shtator 2022 Në ora: 18:26
Ronaldo, portieri çek i thyen hundën në fushë

Cristiano Ronaldo ka pësuar një dëmtim shumë të rëndë në hundë, teksa fytyra e tij u mbulua nga gjaku.

Ai ishte në fushë gjatë ndeshjes së Ligës së Kombeve mes Portugalisë dhe Çekisë.

Në minutën e 12-të të ndeshjes të Portugalisë kundër Republikës Çeke, ai kërceu për të goditur topin, por u përplas me duart e zgjatura të portierit vendas.

Tomas Vaclik nuk kishte asnjë qëllim keqdashës, por ish-portieri i Sevillas i dha Ronaldos një goditje që i shkaktoi hundë të përgjakur dhe që kërkonte trajtim menjëherë në fushë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat