Sivasspor-Ballkani/Formacionet zyrtare, Daja bënë ndryshime nga ndeshja e kaluar

Futboll

Sivasspor-Ballkani/Formacionet zyrtare, Daja bënë ndryshime nga ndeshja e kaluar

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 17:58
Sivasspor-Ballkani

Skuadra e Ballkanit ndodhet në Turqi, atje ku sot do ta zhvilloje sfidën e radhës në Ligën e Konferencës që do të jete jetike sa i përket asaj se si do të shkojë ecuria në këtë fazë.

Kampioni i Kosovës ka një pikë në Grupin G pas dy ndeshjeve, duke u renditur kështu në vendin e tretë prapa Slavia Pragës dhe Sivassporit që kanë nga katër pikë.

Një humbje eventuale do t’i ulte jashtëzakonisht gjasat që kampioni i Kosovës të kalonte tutje në fazën tjetër, atë të eliminimit direkt.

Trajneri Ilir Daja para ndeshjes e ka cilësuar këtë sfidë si shumë të vështirë, por ka premtuar se skuadra është e përgatitur për të bërë maksimumin ndaj Sivasporit.

Tanimë, të dy trajnerët kanë vendosur se me cilët lojtarë do ta fillojnë ndeshjen e sotme, ndërsa formacionet zyrtare i gjeni më poshtë.

Image
Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat