Mourinho mund të thyejë rekordin e Fergusonit sot

Futboll

Mourinho mund të thyejë rekordin e Fergusonit sot

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 19:40
Mourinho mund të thyejë rekordin e Fergusonit sot

Trajneri i Romës, Jose Mourinho, do të thyejë rekordin e Sir Alex Ferguson që të enjten mbrëma.

Portugezi dhe skocezi aktualisht mburren me numrin më të madh të fitoreve në kompeticionet evropiane 106, shkruan abcnews.al.

Mourinho do të marrë epërsinë në orët e ardhshme nëse Roma mund Betisin në shtëpi në ndeshjen e tretë të fazës së grupeve të Ligës së Evropës.

Vlen të thuhet se Carlo Ancelotti, i cili ka 105 fitore të Kupës së Europës në xhep, është në takat e Jose Mourinhos dhe Alex Ferguson, raporton Football Dailz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat