Derbi në Gjilan, formacionet Gjilani - Ballkani

Futboll

Derbi në Gjilan, formacionet Gjilani - Ballkani

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 12:37
Gjilani

Gjilani pret Ballkanin në kuadër të xhiros së 18-të në Albi Mall Superligën e Kosovës në futboll.

Padyshim që ky duel është derbi i kësaj jave pasi takohen vendi i tretë me të dytin në renditjen tabelare.

Dy skuadrat në këtë takim vijnë pas fitoreve dhe synimi është që ta mbyllin sezonin vjeshtor me rezultat pozitiv.

Gjilani synon tre pikët për tu barazuar me Ballkanin me pikë, derisa kampioni në fuqi që ka për momentin vetëm 14 ndeshje të zhvilluara kërkon pikët në mënyrë që mos të mbetet larg nga Drita lidere.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Koliqi; Krivanjeva, Prekazi, Halili; Islami, Dabiqaj, Ramadani, Hoxha; Zabërgja, Solomon, Zeka;

Ballkani: Frashëri; Ar.Thaqi, Dellova, Jashanica, Potoku; Kuc, Emerllahu; Korenica, Gripshi, Krasniqi; Rrahmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat