Kane si Owen dhe Rooney, anglezi i tretë që shënon në dy Europianë dhe dy Botërorë radhazi!

Futboll

Kane si Owen dhe Rooney, anglezi i tretë që shënon në dy Europianë dhe dy Botërorë radhazi!

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 21:13
Harry Kane

Kane si Owen dhe Rooney, anglezi i tretë që shënon në dy Europianë dhe dy Botërorë radhazi!

Me golin e shënuar këtë të enjte ndaj Danimarkë, kapiteni i Anglisë, Harry Kane arriti një rekord të Michael Owen dhe të Wayne Rooney.

Kane u bë anglezi i tretë në historinë e futbollit që ia del të shënojë në katër kompeticionet ndërkombëtare radhazi.

Harri Kane ka gjetur rrugën drejt rrjetës në Botërorin 2018, Europianin 2020, Botërorin 2022 dhe së fundmi në Europianin 2024.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat