Ja arsyeja që vdiq trajneri pas derbit të madh

Hendboll

Ja arsyeja që vdiq trajneri pas derbit të madh

Nga: K.Goca Më: 24 shkurt 2021 Në ora: 13:27
Ja arsyeja që vdiq trajneri pas derbit të madh

Të dielën në orët e mbrëmjes ka ndërruar jetë trajneri kroat,  Zlatko Saraçeviç (59 vjeç), që e shijoi fitoren e fundit me Podravkën. 

Pas përfundimit të ndeshjes derbi në Kampionatin e Kroacisë (femrat) në hendboll, mes Podravkës dhe Lokomotivës, që u fitua nga vendasit me 32:29, Saraçeviç ka pasur një plogështi dhe më vonë shtrohet në spital. Ai vdiq pas një sulmit në zemër, ku u bë e ditur edhe nga mjekët kroat.

“Varrimi bëhet të enjten”, shkruan “24 sata”.

"Ne kërkojmë nga të gjithë ata që do të vijnë në varrim t’ju përmbahen masave epidemiologjike me mbajtjen e detyrueshme të maskës mbrojtëse dhe respektimin e distancës fizike", thuhet nga ministria e shëndetësisë kroate.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat