Klubi nga Republika Srpska futet në Pejë

Hendboll

Klubi nga Republika Srpska futet në Pejë

Nga: K.G. Më: 23 tetor 2021 Në ora: 19:10
Klubi nga Republika Srpska futet në Pejë

Hendbollistët e Borcit m: tel nga Banjalluka nisën për në Pejë, ku do të përballen me kampionin e Kosovës, Besa Famgas, në kuadër të rrethit të dytë të Kupës së Evropës.

Ndeshja luhet nesër në orën 18.00 në palestrën e sportit “Karagaçi në Pejë”.

“Hendbollistët e Mirko Mikiqit triumfuan në ndeshjen e parë me rezultatin 28:25, por do të jetë një provë e madhe në fushën e ‘nxehtë’ të Pejës, me dëshirën për të gjetur veten në shortin e xhiros së tretë. 

Rrugës për në Pejë, ekspedita e Borcit vizitoi gjithashtu Andriçgradin, dhe do të arrijnë natën midis të shtunës dhe të dielës”, njofton “Monda.ba”..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat