Në mesjavë ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Hendboll

Në mesjavë ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 19:51
Në mesjavë ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës

Në mesjavë luhen ndeshjet e rrethit të parë të Kupës së Kosovës në hendboll. Ndeshjet e Kupës zhvillohen në të dy konkurrencat.

Prishtina – Llapi është prej ndeshjeve interesante te hendbollistët.

Kjo ndeshje luhet të enjten nga ora 17:00. Të enjten janë edhe ndeshjet Rahoveci – Drenica (19:30) dhe

Vëllaznimi – Prizreni (19:00). Ndërkohë të mërkurën luhen takimet: Trepça – Samadrexha (18:00), Kastrioti – Lepenci (18:00), Deçani – Drita (19:00).

Besa Famgas – Istogu dhe Zhegra – Ulpiana luhen më vonë.

Te hendbollistet ndeshjet e së mërkurës janë: Vushtrria – Trepça (18:00), Ferizaj – Ulpiana (16:30), Vëllaznimi – Kastrioti (17:00). Sot është takimi Samadexha – Vjosa (19:00), ndërsa takimet e së enjtes janë: Istogu – Dukagjini (16:00), Prishtina – Drita (19:00), Deçani – Jusuf Gërvalla (18:30). CLICK – Shqiponja luhet më vonë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat