Besa Famgas fiton bindshëm ndeshjen kundër Vëllaznimit

Hendboll

Besa Famgas fiton bindshëm ndeshjen kundër Vëllaznimit

Më: 16 nëntor 2021 Në ora: 23:23
Besa Famgas fiton bindshëm ndeshjen kundër Vëllaznimit

Besa Famgas e Vëllaznimi e kanë luajtur të martën mbrëma ndeshjen e mbetur të javës së pestë të Superligës së Kosovës në hendboll. Kjo ndeshje ishte shtyrë për shkak të aktiviteteve ndërkombëtare të Besës.

Skuadra pejane ka fituar bindshëm ndaj gjakovarë. 35:16 ishte rezultati në fund në të mirë të Besës.

Pas pjesës së parë rezultati ishte 18:8.

Denis Shabanoviq me 9 gola ishte më efikasi te Besa Famgas. Mal Luzha u dallua me efikasitet te Vëllaznimi, duke realizuar 8 gola.

Besa Famgas ka fituar tetë ndeshjet e deritashme dhe udhëheq në tabelë me 16 pikë. Vëllaznimi është i katërti me 10 pikë nga nëntë ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat