KEK-u kampion vjeshtor në Ligën e Parë

Hendboll

KEK-u kampion vjeshtor në Ligën e Parë

Më: 28 nëntor 2021 Në ora: 13:40

KEK-u i Obiliqit është kampion vjeshtor në Ligën e Parë të Kosovës në hendboll (vajzat). KEK-u ka fituar gjashtë ndeshjet e pjesës së parë të kampionatit dhe udhëheq në tabelë me 12 pikë.

KEK-u ka fituar garën me Dukagjinin e Klinës, që përfundoi në pozitën e dytë me 10 pikë.

Skuadra prizrenase, CLICK, po ashtu është shquar me rezultate të mira. Ka përfunduar e treta me 8 pikë. Gjatë stinorit vjeshtor ka pasur ndeshje të mira, ndërsa kanë dalë në pah lojtare me të ardhme.

Në kuadër të xhiros së fundit, KEK-u e mposhti Dukagjinin me rezultat 33:20, ndërsa CLICK fitoi ndaj Deçanit me rezultatin 22:18.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat