Greqia paralajmëron ndeshjen me Kosovën

Hendboll

Greqia paralajmëron ndeshjen me Kosovën

Nga: K. Goca Më: 4 janar 2022 Në ora: 15:28
Greqia paralajmëron ndeshjen me Kosovën

Kombëtarja e Kosovës po i zhvillon përgatitjet e fundit për ndeshjen pothuajse jetike me Greqinë, e cila do të zhvillohet nesër në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.

Grekët paralajmërojnë ballafaqimin me Kosovën në Prishtinë, e cila luhet në orën 19.15.

Greqia kryeson grupin 1 me 4 pikë apo me dy fitore në garën kualifikueseve për Kampionatin Botëror.

Dardanët nuk kanë ecuri të mirë në dy ndeshjet e para, një barazim e një humbje, nesër synojnë fitore.

Selektori i Kombëtares së Kosovës, Bujar Qerimi, ka gati ekipin për takimin e nesërme.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat