Bujar Qerimi: Nuk llogaris në Deniz Terziqin, është i pezulluar për sjellje jokorrekte ndaj Kombëtares

Hendboll

Bujar Qerimi: Nuk llogaris në Deniz Terziqin, është i pezulluar për sjellje jokorrekte ndaj Kombëtares

Më: 11 janar 2022 Në ora: 11:05
Bujar Qerimi: Nuk llogaris në Deniz Terziqin, është i pezulluar për sjellje jokorrekte ndaj Kombëtares

Kombëtarja e Kosovës në hendboll sot është kthyer në Prishtinë pas ndeshjes me Greqinë në udhëtim.
Ndeshja e ardhshme e kualifikimeve për Botëror zhvillohet të mërkurën në Prishtinë. Kombëtarja jonë përballet me Turqinë (19.15).

Për gjendjen në Kombëtare, pëzgjedhësi Bujar Qerimi ka dhënë një deklaratë për faqen zyrtare të FHK-së.

“Ndeshja me Turqinë është e rëndësishme, ashtu si ndeshjet e deritashme.

Do të mundohemi të përgatitemi sa më mirë për ndeshjen e së mërkurës.

Për shkak të një lëndimi në ndeshjen me Greqinë, na mungon Egzon Gjuka.

Shpresojmë që ai të jetë gati për ndeshjen e fundjavës ndaj Belgjikës.

Ndërkohë nuk llogaris në Deniz Terziqin. Ai është i pezulluar për sjellje jokorrekte ndaj Kombëtares dhe bashkëlojtarëve. Organet kompetente të Federatës marrin vendime tutje”, ka deklaruar selektori Bujar Qerimi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat