Besa Famgas përballet me Rahovecin

Hendboll

Besa Famgas përballet me Rahovecin

Më: 25 mars 2022 Në ora: 11:33
Besa Famgas përballet me Rahovecin

Me ndeshjen Besa Famgas – Rahoveci fillon xhiroja e 22-të e Superligës A të Kosovës në hendboll. Kjo ndeshje zhvillohet të premten (sot) prej orës 17:30 në palestrën “Karagaçi” në Pejë.

Skuadra vendase është favorite e madhe. Besa Famgas ka fituar 21 ndeshjet e deritashme dhe llogarit edhe në fitoren e 22-të. Këto dy skuadra u takuan edhe në çerekfinale të Kupës dhe Besa nuk lejoi befasi.

Të shtunën është ndeshja në mes të Vëllaznimit dhe Kastriotit. Zhvillohet prej orës 17:00 në Gjakovë. Vëllaznimi është i gjashti me 17 pikë, ndërsa Kastrioti i pesti me 21 pikë. Skuadra ferizajase ka mbetur prapa në garë për plejof, përkatësisht për dalje në Evropë. Por pritet të bëj përpjekje deri në fund.

Xhiro e 22-të mbyllet të dielen me ndeshjen Prishtina – Trepça. Ky takim fillon në ora 16:00. Mitrovicasit kanë pasur rënie të formës në ndeshjet e fundit dhe do të mundohen të reagojnë ndaj Prishtinës me të cilën barazuan në takimin e kaluar. Por prishtinasit kanë plane të tjera.

Prishtina është e dyta me 35 pikë kurse Trepça e katërta me 27 pikë.

Në Superligën B, të shtunën (19:00) është ndeshja e xhiros së 21-të në mes të Drenicës e Deçanit.
Ndërkohë në Ligën e Parë është java e 15-të. Të premten (19:00) është takimi Vushtrria – Istogu. Të shtunën luajnë Samadrexha e Prizreni (19:00), kurse të dielën prej orës 17:00 është takimi Lepenci – Vjosa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat