Bellma Beba: Një shikueshmëri që moti i ka munguar hendbollit femëror në Kosovë 

Hendboll

Bellma Beba: Një shikueshmëri që moti i ka munguar hendbollit femëror në Kosovë 

Më: 3 maj 2022 Në ora: 14:40
Bellma Beba: Një shikueshmëri që moti i ka munguar hendbollit femëror në Kosovë 

Hendbollistja më e mirë që ka pasur Kosova në 22 vitet e pas luftës, Bellma Beba, shqiptare nga Gostivari, aktualisht anëtare e skuadrës gjermane “Wurm – Mitte”, e përcjell me kureshtje hendbollin e Kosovës.

Ajo tha se mbi 1500 shikues në palestrën e Istogut, në ndeshjes mes Istogut dhe Ferizajt, finalja e parë e play-off-it, është një bukuri për këtë sporti. 

“Finalja e parë kaptinë në vete sa i takon shikuesve, kjo i duhet hendbollit

Një shikueshmëri që moti i ka mungu hendbollit femëror në Kosovë. 

Shikueshmëria është bukuri e hendbollit dhe motiv shtesë për lojtare. 

Çdo skuadrës i duhet shikueshmëria sepse hendbolli luhet për shikues

Uroj edhe në Ferizaj të kemi sa më shikues, në tempullin e hendbollit”, thotë Beba për gazetën kombëtare “Bota sot”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat