Milatoviq tregon si e fituan titullin e Kosovës

Hendboll

Milatoviq tregon si e fituan titullin e Kosovës

Nga: K.G. Më: 5 maj 2022 Në ora: 12:18
Milatoviq tregon si e fituan titullin e Kosovës

Reprezentuesja e Kosovës, Natalija Milatoviq, anëtare e kampiones së Kosovës, tha se puna u shpërblye!

Istogu mbrëmë festoi titullin e kampionit, titull i shumë merituar. Istogu tregoi mbrëmë se është më i mirë se Ferizaj, duke udhëhequr tërë kohën, ndërsa në 10 sekondat e fundit iu ngushtua fitorja në një gol dallim (26:25). 

"Kampionatin e ka vendosur organizimi i mirë i klubit tonë, mbrojtja e fortë dhe sulmi i mirë e efikas.

Natyrisht e gjithë kjo me atmosferë të mirë dhe përkrahje të madhe”, thotë Natalija Milatoviq, që ka shkëlqyer te Istogu në ndeshjet finale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat