Radha e cilës skuadër për ta fituar Kupën e Kosovës?

Hendboll

Radha e cilës skuadër për ta fituar Kupën e Kosovës?

Më: 13 maj 2022 Në ora: 11:08
Radha e cilës skuadër për ta fituar Kupën e Kosovës?

Istogu është fitues aktual i Kupës së Republikës së Kosovës në hendboll në konkurrencë të femrave. Istogu e fitoi vjet Kupën, që ishte hera e tretë për këtë skuadër.

Kupës së Kosovës, istogaset iu gëzuan edhe në vitin 2018 e po ashtu në vitin 2019.

Vushtrria ishte fituese në vitin 2020, ndërsa Prishtina në vitet 2016 e 2017.

Këto tri skuadra paraqiten në gjysmëfinale të Kupës së Republikës së Kosovës për këtë edicion garues. Vetëm Ferizaj nuk ka fituar Kupën e Kosovës ende. Ndeshjet gjysmëfinale luhen të shtunën pikërisht në Ferizaj dhe skuadra nikoqire ka synime për t’iu gëzuar trofeut. KHF Ferizaj është skuadër e re dhe në kërkim të suksesit të parë në këtë kompeticion.

Fituesit e Kupës

2020/21 Istogu

2019/20 Vushtrria             

2018/19 Istogu

2017/18 Istogu             

2016/17 Prishtina             

2015/16 Prishtina

2014/15 Kastrioti

2013/14 Kastrioti             

2012/13 Kastrioti             

2011/12 Prishtina             

2010/11 Prishtina             

2009/10 Kastrioti             

2008/09  Prishtina             

2007/08  Prishtina             

2006/07  Kosova             

2005/06  Kastrioti

2004/05  Kosova  Vushtrri

2003/04 Prishtina

2002/03  Kosova Vushtrri

2001/02 Kastrioti             

2000/01 Vjosa             

1999/00 Trepça             

1998/99  (Garat nuk u zhvilluan për shkak  luftës)

1997/98 (Garat nuk u zhvilluan për shkak  luftës)

1996/97 Prishtina

1995/96 Kastrioti

1994/95 Prishtina             

1994/95 Vjosa

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat