Ferizaj ka planin shkatërrues anti Muratoviq e Milatoviq, synojnë Kupën e Kosovës 

Hendboll

Ferizaj ka planin shkatërrues anti Muratoviq e Milatoviq, synojnë Kupën e Kosovës 

Nga: K. Goca Më: 15 maj 2022 Në ora: 13:21
Ferizaj ka planin shkatërrues anti Muratoviq e Milatoviq, synojnë Kupën e Kosovës 

Ferizaj nuk i frikësohet as Esma Muratoviqit e as Natalia Milatoviqit! Kryetrajneri i Ferizajt, Granit Sahiti, ka planin shkatërrues anti Muratoviq e Milatoviq, dy lojtare që pritet t’i amortizojë, për të mposhtur Istogun në finalen e Kupës së Kosovës në hendboll (femrat).

Finalja mes Ferizajt dhe Istogut, luhet sot në orën 20.00 në palestrën e sportit “Bill Clinton” në Ferizaj. 

Brenda taborit ferizajas nuk japin informacione se si do të amortizohen në lojë Muratoviq e Milatoviq, por janë të bindur se Istogu do të sheh forcën e vërtetë të Ferizajt.

“Është një strategji e lojës ndryshe, që Istogu asnjëherë nuk është përballur deri me sot”, tha një nga lojtare ferizajase në kushte anonime. 

Vashat e ferizajase synojnë për herë të parë të fitojnë Kupën e Kosovës. 

Fituesit e Kupës

2020/21 Istogu
2019/20 Vushtrria             
2018/19 Istogu
2017/18 Istogu             
2016/17 Prishtina             
2015/16 Prishtina
2014/15 Kastrioti
2013/14 Kastrioti             
2012/13 Kastrioti             
2011/12 Prishtina             
2010/11 Prishtina             
2009/10 Kastrioti             

2008/09  Prishtina             
2007/08  Prishtina             
2006/07  Kosova             
2005/06  Kastrioti
2004/05  Kosova  Vushtrri
2003/04 Prishtina
2002/03  Kosova Vushtrri
2001/02 Kastrioti             
2000/01 Vjosa             
1999/00 Trepça             
1998/99  (Garat nuk u zhvilluan për shkak  luftës)
1997/98 (Garat nuk u zhvilluan për shkak  luftës)
1996/97 Prishtina
1995/96 Kastrioti
1994/95 Prishtina             
1994/95 Vjosa

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat