Besa kalon Trepçën

Hendboll

Besa kalon Trepçën

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 19:05
Besa kalon Trepçën

Besa Famgas ka kaluar në gjysmëfinale të Ligës së Pionierëve.

Të dielën në çerekfinalen e luajtur në Podujevë, Besa e Pejës e mposhti Trepçën me rezultatin 31:10.

Pas pjesës së parë pejanët kishin epërsi prej 12 golave, 20:8.

Olsi Mulaj i shënoi 9 gola për Besën. Nga 6 i kishin Edonis Hajra e Amar Muqolli.

Bleon Islami, Eris Beqiri, Butrint Miftari e Shpëtim Osmani i shënuan nga 2 gola për mitrovicasit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat